Mniszek Lekarski

Odkryj zdrowie w (nie)zwykłym mleczu

Rozpocznij Skontaktuj się teraz

Polski Mniszek

alternatywna kawa z korzenia Mniszka lekarskiego

Kawa alternatywna z palonego korzenia Mniszka lekarskiego Polski Mniszek to naturalny zamiennik dla tradycyjnej kawy – bez kofeiny, ale za to z przyjemną, charakterystyczną goryczką. Dzięki temu kawę z Mniszka docenią także wytrawni kawosze. Świeżo mielony i prażony korzeń Mniszka to również moc witamin i składników odżywczych prosto z natury. Może stanowić on ciekawe urozmaicenie diety. Jeśli poszukujecie napoju, który można zakwalifikować do kategorii żywności funkcjonalnej, sprawdźcie nasze kawy mniszkowe.

EKOLOGICZNA KAWA Z PALONEGO KORZENIA MNISZKA

Kawa z palonego korzenia Mniszka lekarskiego to lekki, łagodny dla żołądka napój, którym możecie cieszyć się o każdej porze dnia. Bezkofeinowy, a dodający energii napar wprawi Was w dobry nastrój. Brakuje w nim GMO, glutenu, sztucznych dodatków i konserwantów – odnajdziecie za to moc drogocennych minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu takich, jak żelazo, magnez, cynk, fosfor i potas. Wszystko to zamknęliśmy w opakowaniu, które skutecznie chroni zawartość przed utratą cennych właściwości prozdrowotnych.

Bogaty skład

Mniszek lekarski zawiera liczne substancje o udowodnionym działaniu leczniczym. Jednak to korzeń, z którego powstaje nasza kawa alternatywna zawiera ich największe stężenie. Znajdują się w nim m.in. witaminy C i B, sole mineralne potasu, krzemu i magnezu, oraz garbniki, karotenoidy, związki flawonoidowe.

Korzystne działanie na organizm

Jakie korzyści płyną ze spożywania korzenia Mniszka lekarskiego? Można je długo wymieniać. W skrócie: poprawia odporność, co jest ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Usprawnia także pracę wątroby i ułatwia trawienie. Co więcej oczyszcza organizm i wspiera przemianę materii, co docenią osoby dbające o linię. Udowodniono również, że Mniszek może być…

Wyjątkowy smak

Czego możecie spodziewać się po kawie mniszkowej? Przygotujcie się na zrównoważoną kompozycję, w której przeplata się goryczka i lekka kwasowość. Obok wersji bez dodatków dostępne są także warianty smakowe. Ciekawe aromaty i liczne korzyści zdrowotne uzyskacie zaparzając kawę w ekspresie przelewowym, chemexie, frenchpressie, a także używając dripa lub po prostu…

Warto przeczytać

Z ostatniej chwili...